head

“Užívanie probiotík mi pomohlo, aby sa kvalita môjho života značne zlepšila”

Karolovi Aporovi v zotavovaní veľmi pomohlo užívanie probiotík
Karolovi Aporovi v zotavovaní veľmi pomohlo užívanie probiotík
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Probiotika

Viete o tom, aké škodlivé účinky majú antibiotiká na tráviaci systém? Karol Apor má v tom jasno, preto kedy len môže, snaží sa im vyhýbať. Mladý muž si je vedomý toho, že ich škodlivé účinky je možné eliminovať užívaním probiotík, avšak veľmi dlho hľadal to, čo mu najviac vyhovovalo. Napokon sa rozhodol pre Swiss Probiotix.

Na aký problém Ste hľadali riešenie?

Prekonal som veľmi vážny zápal pľúc s takmer tragickými následkami, a na jeho liečbu mi boli predpísané silné antibiotiká. Bohužiaľ mám nábeh na časté ochorenia dýchacích ciest, takže tieto lieky už poznám. Počas užívanie väčšiny antibiotík sa u mňa ohlásili vedľajšie účinky, vo forme problémov s tráviacim systémom, ktoré sa ale tiež zmierňujú liekmi. Tieto - v závislosti od antibiotík, ich dávkovania a frekvencie užívania - silne poškodzovali kvalitu môjho života, spomaľovali zotavovanie sa z pôvodného ochorenia. Preto som sa rozhodol pre užívanie probiotík, resp. aj pre posilnenie imunitného systému.

Pokiaľ viem, kvôli problémom s tráviacim systémom Ste vyhľadali viacerých lekárov.

Lekárov aj dietetikov rovnako. Doporučovali mi rôzne probiotiká, absolvoval som kúry trvajúce niekoľko týždňov, bez výsledku.

Vyskúšali Ste veľké množstvo výživových doplnkov, alternatívnych liečebných metód.

Od prírodných liečebných metód - liečivé vody, liečivé čaje, diéty, ktoré možno nazvať aj nepríjemnými - až po probiotiká všeličo. Avšak okrem liečby príznakom liekmi nepomohlo nič.

Kto Vám odporučil užívanie Swiss Probiotix?

Niekto v rodine ho užival, tiež popri antibiotickej liečbe, či kvôli nej. V jeho prípade išlo o špeciálne, vyslovene cielené antibiotiká na zahubenie baktérií v čreve, a ani tak sa u neho neprejavili žiadne vedľajšie účinky. Keď som bol znova nútený užívať antibiotiká, spýtal som sa ho na prípravok, ktorý mu tak pomohol. Odpovedal mi Swiss Probiotix.

Ako dlho trvala kúra probiotikami? Po akom čase Ste začali pociťovať jej prospešné účinky?

Užíval som ich počas celej liečby a následne ešte mesiac. Na radu rodiny som užil dávku dvoch balení, z dôvodu zaťaženia organizmu. Účinky boli neuveriteľné! Už druhý týždeň mi ustali spomínané príznaky tráviaceho systému a od tretieho týždňa som nadobro skončil s diétou, ktorá bola nutná pre vedľajšie účinky spôsobené antibiotikami.

Aké zmeny Ste ešte spozorovali?  

Užívanie probiotík mi pomohlo k tomu, aby sa mi značne zlepšila kvalita života, celkovo sa sa cítil oveľa lepšie, ako pred užívaním antibiotík. Vrátila sa mi mobilita.

Stal sa z Vás odborník na túto tému. Doporučili by Ste užívanie probiotík aj druhým?

Vzhľadom na to, že značná časť imunitného systému sa nachádza v črevách, každému, koho trápia tráviace ťažkosti, alebo ochorenia súvisiace s imunitným systémom. Pacientom, ktorí sú nútení užívať antibiotiká, by som na mieste lekárov okrem antibiotík predpísal na recept aj probiotiká.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu