head

Jarný piknik so zdravými jedlami

Zdravé jedlá na výlet: čo si so sebou zobrať?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Nie je nič lepšie, ako na čerstvom vzduchu vylihovať na deke, počúvať štebot vtákov a navyše pri tom rozmaznávať svoje chuťové bunky. Tu sú pre Vás 3 chutné, zdravé a diétne jedlá na piknik! Piknik má také kúzlo a štýl, ktoré nikdy „nevyjdú z módy“. Naplňte si svoj piknikový košík chutnými, zdravými jedlami, zeleninou, omáčkami a užívajte si kavalkádu chutí!

Čerstvé chrumkanie

Nakrájajte si na tenké plátky zeleninu s močopudným účinkom, ktorá je bohatá na vápnik, železo, vitamíny B a C, akými sú napríklad mrkva, uhorky, alebo aj stopkový zeler, a urobte si k nim omáčku. V 2-3 dl prírodného jogurtu rozmiešajte ½ kávovej lyžičky zeleného korenia, 1 čajovú lyžičku na drobno nakrájanej pažítky, ochuťte himalájskou soľou a mletým čiernym korením. Omáčku nalejte do dobre uzatvárateľnej nádoby! Takéto chrumkanie, bohaté na vitamíny a minerálne látky je nielen chutné, ale môže nám byť nápomocné aj počas diéty  a detoxikácie, a tiež prispieva k zachovaniu zdravého trávenia.

Chutný tuniakový krém

Z radu zdravých jedál tento chutný tuniakový krém nemôžeme vynechať: nechajme odkvapkať 15 dkg nakrájaného tuniaka namarinovaného v olivovom oleji, potom zmiešajme s 15 dkg nízkotučnej bio majonézy, 5 dkg sušených paradajok a 1 malou, na drobno nakrájanou červenou cibuľou. Celé ochuťme himalájskou soľou, mletým čiernym korením a pár kvapkami citrónu na podporu látkovej výmeny. Krém nakoniec dôkladne premiešajme a až do odchodu ho skladujme v dobre uzatvárateľnej fľaške v chladničke. Túto lahôdku bohatú na vitamíny C, B a E konzumujme na pikniku so zdravými sacharidmi, napríklad ražným chlebom!

Zdravé čučoriedkové sušienky

Pre veľkú radosť maškrtníkov, z radu zdravých jedál nemusia chýbať ani sladkosti – samozrejme, ako vo všetkom, aj tu je striedmosť veľmi dôležitá! 2,5 šálky na vlákninu bohatých ovsených vločiek premiešajme s ¼ šálky ovsenej múky, 1 štipkou soli, 1 čajovou lyžičkou škorice na podporu látkovej výmeny a sódou bikarbónou. Pridajme 1 kávovú lyžičku citrónovej šťavy na posilnenie imunitného systému, 4 polievkové lyžice repkového medu s alkalizujúcim účinkom, 10 dkg roztopeného masla a 1 balíček nesladených, sušených brusníc bohatých na antioxidanty. Masu dôkladne premiešajme, potom lyžicou tvarujme malé kruhy, hrudky. Upečme na plechu vyloženom papierom na pečenie na 180-200 stupňoch do zlatohneda, približne 10-12 minút!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu