head

Hnačka a nechutenstvo – Ak sa naruší rovnováha črevnej flóry detí

Pre toto je dôležitá rovnováha črevnej flóry detí –Takto posilnite imunitný systém malých!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Probiotika

Čo sa stane, ak sa naruší rovnováha črevnej flóry detí? Ako je možné obnoviť zdravú črevnú flóru? Ako rodičia v tom môžeme veľmi pomôcť! Infekčné ochorenia, alebo antibiotická liečba, ľahko ohrozia rovnováhu črevnej flóry detí, problém môžu naznačiť hnačka, nadúvanie, a tiež nechutenstvo.

Prečo je dôležitá zdravá črevná flóra?

Živé mikroorganizmy, ktoré priaznivo vplývajú na črevnú flóru, nazývame probiotiká. Tieto prospešné baktérie môžeme doplniť aj pomocou doplnkov stravy. Po tom, čo sa dostanú do organizmu, začnú sa rozmnožovať, a môžu znova naštartovať zdravé fungovanie črevnej flóry detí. Výsledkom dobre fungujúcej črevnej flóry je to, že sa imunitný systém posilní, upraví sa trávenie, pričom zároveň zabraňuje aj usadeniu a rozmnožovaniu škodlivých baktérií. Časom sa zníži produkcia toxínov a výsledkom rovnomernej funkcie črevnej flóry detí môže byť aj to, že imunitný systém získa novú silu. Pri napravení rovnováhy črevnej flóry detí je potrebné účinné, ale šetrné riešenie, pretože organizmus detí je mimoriadne citlivý. Jedným z najznámejších probiotík je prírodný jogurt: ak budeme svojmu dieťaťu dávať prírodný jogurt so živou kultúrou, konzumácia mliečneho výrobku bohatého na probiotiká síce môže prispieť ku zdraviu črevnej flóry, avšak úplnú regeneráciu by dokázal urobiť iba v prípade, ak by sa denne dostal do organizmu vo veľkom množstve.

Na čo si treba dať pozor pri posilnení črevnej flóry detí?

Vždy si starostlivo vyberme, aké jedlo položíme na stôl pred svoje dieťa, a čo môže maškrtiť medzi hlavnými jedlami. Dobré baktérie, čiže probiotiká, sú predpokladom pre zdravý život, ktoré podporujú vstrebávanie živín a posilňujú imunitný systém. K tomu, aby sa mohli probiotiká rozmnožovať, a aby mohli vyvinúť svoje priaznivé účinky, musíme si dať pri stravovaní pozor aj na prebiotiká. Rastlinné vlákniny, ktoré sú pre nás nestráviteľné, sú pre dobré baktérie prvoradým zdrojom výživy. Tieto rastlinné vlákniny môžeme zabezpečiť príjmom prebiotík, ale ak naše dieťa nie je milovníkom zeleniny, nie je to jednoduché. Najznámejšími a najúčinnejšími prebiotikami sú FOS, čiže fruktooligosacharidy, ktoré sa v strave nenachádzajú vždy v dostatočnom množstve. Na ich doplnenie si vyberme taký 100% prírodný produkt vyvinutý vyslovene pre potreby detí, ktorý obsahuje viac ako 10 druhov probiotických baktérií, a tiež FOS, čím môžete podporiť rozmnoženie probiotík a zachovanie rovnováhy črevnej flóry detí. Pokiaľ si chceme uľahčiť život sebe aj svojmu dieťaťu, vyberme taký produkt, ktorého chuť je príjemná aj pre deti.

Zdroj:
https://www.webmd.com/digestive-disorders/what-your-gut-bacteria-say-your-health#1

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu