head

Uhorky ako vyslanci krásy

Uhorky ako vyslanci krásy
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Sú silným a prírodným prostriedkom bohatým na antioxidanty, vynikajú v boji proti voľným radikálom. Kozmetický priemysel ich s obľubou využíva pre ich protivráskový a spevňujúci efekt.

 

 

1. Na unavené oči a bledú pokožku


Ak sú vaše oči unavené, opuchnuté a lemované tmavými kruhmi, schlaďte 2 plátky uhorky a umiestnite si ich na zavreté viečka po dobu 10 minút. Oddýchnutý pohľad máte zaručený. Ich spevňujúci a protivráskový efekt môžete využiť priložením plátkov na tvár a dekolt.

 

2. Na vlasy a nechty


Kremík v nich obsiahnutý posilňuje nechty a vlasy, obsah síry napomáha a urýchľuje rast vlasov.

 

3. Na svieži dych


Zatlačte plátok uhorky pomocou jazyka k podnebiu aspoň na 30 sekúnd, čím znížite počet baktérií v ústach. Tie sú zároveň považované za pôvodcov nepríjemného dychu.

 

4.  Na bolesti svalov


Pomáhajú uvoľniť svaly, znižovať svalovú horúčku a bolesti. Pravidelnou konzumáciou šťavy z uhoriek dokážeme udržať svaly zdravé a pevné.

 

5. Na stavy „po opici“


Ak budete pred spaním konzumovať uhorky, môžete sa vyhnúť nepríjemnému stavu „po opici“. Vďaka vysokému obsahu vitamínu B a elektrolytom rýchlo uvoľňujú bolesti hlavy.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu